74HC1G66GV-Q100H
- Mfr.Part #
- 74HC1G66GV-Q100H
- Manufacturer
- Nexperia
- Package/Case
- Datasheet
74HC1G66GV-Q100H
- Description
- IC ANLG SWITCH SPST 5TSOP
- Stock
- 140
- Quality
- Manufacturer :
- Nexperia
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 200MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- Charge Injection :
- Crosstalk :
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 1µA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 80Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SC-74A
- Switch Circuit :
- SPST - NO
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 20ns, 20ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 2V ~ 10V